Kurs szkoły rodzenia – 15.06.2015 godz. 18.30

nowy_kurs_szkoly_15_06

Pojawienie się dziecka w rodzinie to wielka chwila. Łączy się z licznymi zmianami i wyzwaniami. Do różnych ważnych ról i zadań w naszym życiu przygotowujemy się czasem całe lata. Przechodzimy przez szkoły, szkolenia, egzaminy… .

Rodzicielstwo to bodaj jedno z najbardziej odpowiedzialnych zadań w naszym życiu, do którego szykujemy się właściwie już od początku naszego życia w gnieździe rodzinnym. To co z niego zaczerpniemy, stanowi fundament do dalszej, już naszej budowli. To budowanie, to nabywanie i poszerzanie swojej wiedzy, umiejętności i doświadczeń. Aby stać się dobrym rodzicem i wejść w tę wielką przygodę z radością i spokojem, warto zatroszczyć się o przygotowanie, z którego przeegzaminuje nas samo życie. Można sprawę narodzin swojego dziecka całkowicie powierzyć innym, ale można też dzięki odpowiedniej wiedzy i umiejętnościom “wziąć sprawy w swoje ręce” i we współpracy z kompetencją i doświadczeniem innych spróbować stworzyć dziecku i sobie jak najlepsze warunki do narodzin. Tym samym przez “łagodny start”, czerpać siłę z dobrych doświadczeń i zwycięsko przejść przez czas nazywany “kryzysem rozwojowym”, ku prawdziwemu rozwojowi.
Szkoła rodzenia jest takim miejscem, gdzie można znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, oswoić się wyzwaniami, spotkać osoby, które mają podobne obawy i znaleźć wsparcie u progu rodzicielstwa.

Kurs szkoły rodzenia obejmuje 8 spotkań. Spotkania tego kursu odbywać się będą 2 razy w tygodniu w poniedziałki i środy w godz. 18.30 -20.30 / 21.00 / w zależności od realizowanego tematu spotkania. Pierwsza część spotkania przeznaczona jest na ćwiczenia usprawniające przygotowujące i ułatwiające poród. Uczymy się również technik relaksacyjnych oraz łagodzących dolegliwości ciążowe. Dysponujemy własną salą do ćwiczeń.
W drugiej części spotkania omawiamy zagadnienia teoretyczne z zakresu fizjologii ciąży, przebiegu porodu, połogu i opiece nad dzieckiem. Mówimy też o relacjach w związku i rodzicielstwie bliskości. Spotkania prowadzą doświadczeni specjaliści: edukatorzy medyczni, doradca laktacyjny, doświadczona położna przyjmująca również porody domowe, lekarz specjalista neonatolog oraz stomatolog dziecięcy. Sami jesteśmy rodzicami i czerpiemy też z naszych bogatych doświadczeń rodzicielskich. Na spotkaniach nie prowadzimy żadnych akcji reklamowych, mówimy o tym, co rzeczywiście jest ważne i potrzebne. Spotkania prowadzone są w kameralnych grupach.

Szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej:
www.szkolarodzenia.org